studiarium

Зубов Андрій Борисович

Зубов Андрій Борисович

Андрій Борисович Зубов - російський політичний діяч, історик, релігієзнавець і політолог. Доктор історичних наук, професор Московського державного інституту міжнародних відносин. Андрій Зубов відомий своєю позицією щодо конфлікту між Україною і Росією, зокрема він у своїх публікаціях порівнював анексію Криму з приєднанням Австрії до Німеччини в 1938 році.

Біографія Андрія Зубова

Андрій Зубов закінчив в 1973 році Московський державний інститут міжнародних відносин (МДІМВ).

У 1978 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Досвід дослідження парламентської демократії в Таїланді".

У 1989 році захистив докторську дисертацію на тему "Парламентська демократія і політична традиція Сходу".

До 2001 року працював в Інституті сходознавства РАН. Спочатку спеціалізувався на вивченні питань політичної історії країн Сходу. Надалі працював над темами, пов'язаними з релігієзнавством та історії Росії.

З 2003 року є членом Народно-трудового союзу російських солідаристів (НТС). Також у період з 2006 по 2008 р.р. входив до складу членів Ради НТС і був главою Виконавчого Бюро НТС.

З 2009 року є членом Синодальної біблійно-богословської комісії Російської Православної Церкви.

З 2010 року - член комісії з питань взаємодії Церкви, держави і суспільства Міжсоборної присутності Російської Православної Церкви.

На сегоднішінй день працює в МДІМВ.

Громадянська і політична позиція Андрія Зубова

У 2009 році Андрій Зубов став відповідальним редактором книги "Історія Росії. ХХ століття". Книга отримала достатньо неоднозначну оцінку. З одного боку багато вчених та громадських діячів дуже високий оцінили двотомник, зазначивши неупередженість, чесність, критичну оцінку і велику базу використаних матеріалів. Крім того, окремо був відзначений стиль викладу і те, що книга була адресована широкому колу читачів.

Водночас, ряд вчених мали претензії до другого тому книги "Історія Росії. ХХ століття: 1939 - 2007". Вони вважали, що книга не відповідає критеріям наукового історичного дослідження.

Також щодо книги було написано ряд критичних статей, в яких критикувалася її явна антирадянська спрямованість.

6 червня 2011 постановою суду редакцію журналу “Експерт” зобов'язали опублікувати “спростування відомостей, що не відповідають дійсності і ганьблять ділову репутацію Зубова А. Б.” через розміщений у ньому матеріал під назвою "Історія фальсифікатора", опублікованого від 26 квітня 2010 року.

У березні 2012 року в статті, опублікованій у виданні "Новая газета" Андій Зубов назвав покарання учасниць групи “Pussy Riot” більшим блюзнірством, ніж їх вчинок.

Після референдуму про приєднання Криму до Російської Федерації Андрій Зубов висловився у статті "Аншлюс без кавычек" зазначив, що дана витівка є безглуздою, а Росія є слабкою як у військовому, так і в економічному плані.

Звільнення Андрія Зубова з МДІМВ

У березні 2014 російські ЗМІ поширили інформацію про те, що адміністрація МДІМВ розірвав трудову угоду з Андрієм Зубовим. Формулювання була наступне: "свідомі і неодноразові порушення Статуту МДІМВ, Правил внутрішнього розпорядку та Положення МДІМВ про основні принципи корпоративної поведінки".

Таким порушенням стала публікація під авторством Зубова статті з назвою "Це вже було" на сайті "Ведомостей".

В цій статті він проводив паралель між теперішніми діями керівництва РФ з приєднанням Австрії до фашистської Німеччини в 1938 році. Також Андрій Зубов неодноразово критикував дії Путіна по відношенню до Криму, за що отримував постійні зауваження.

Перша інформація про те, що 62-річного вченого вирішили звільнити надійшла 4 березня. Тоді йому нібито запропонували написати заяву за власним бажанням. Зубов відмовився. Йому було надано копію відповідного рішення, але він не збирався його підписувати і мам намір оскаржити його в суді.

На підтримку Андрія Зубова, а також проти політичних переслідувань виступили російські викладачі та науковці. Під відкритим листом підписалися понад 100 учених і викладачів не тільки російських, а й зарубіжних вишів, а також ряд провідних журналістів.

Представники українських вишів запропонували професору викладати у них. Зокрема, він отримав офіційну пропозицію від керівництва Київського національного університету ім. Т. Г. Шевченка.

11 квітня 2014 рішення адміністрації МДІМВ про звільнення Андрія Зубова було скасовано з тим мотивом, що законодавство Росії забороняє звільняти членів виборчих комісій під час виконання ними своїх обов'язків (А. ​​Зубов є членом виборчкому району Хамовники м. Москва).

Андрій Зубов в соціальних мережах

У соціальній мережі Facebook зареєстрований користувач з ім'ям та фото Андрія Зубова. Сторінка, правда була створена в кінці квітня 2014 року.

У соціальній мережі ВКонтакте також вдалося знайти 174 аудіозаписи лекцій Андрія Зубова, а також 5 спільнот, присвячених професору.

Найбільш численною є "Андрій Борисович Зубов. Релігієзнавство", в якій налічується понад 800 учасників.

Використані джерела

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)