studiarium

Зайцева Ірина Павлівна

Зайцева Ірина Павлівна

Зайцева Ірина Павлівна – директор Українського центру оцінювання якості освіти (з 2011 по 23 березня 2014 р7), заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України (2010-2011), доктор філологічних наук, професор, вчений у галузі філології, відома прихильниця впровадження російської мови у загальноосвітніх навчальних закладах України.

Народилася 19 червня 1955 року в Росії – в селищі Поной Саамського району Мурманської області. Належить до угро-фінського етносу саамів, який наразі зникає.

З 1973 по 1977 навчалася на філологічному факультеті Луганського державного педагогічного інституту (ЛДПІ) ім. Т. Шевченка за спеціальністю «Учитель російської мови і літератури у середній школі».

З 1977 по 1989 працювала в ЛДПІ ім. Т. Шевченка: бібліотекарем читального залу, згодом на кафедрі російської мови викладачем, потім асистентом і старшим викладачем.

З 1989 по 1990 була викладачем кафедри російської та української мов Київського державного медичного інституту ім. О. Богомольця.

З 1990 по 1999 обіймала посаду доцента кафедри російського та загального мовознавства в ЛДПІ ім. Т. Шевченка (1998 року цей заклад став університетом).

З 1999 по 2002 – докторант кафедри російської мови Московського педагогічного державного університету.

З 2003 по 2008 – професор кафедри російського мовознавства і комунікативних технологій Луганського національного університету ім. Т. Шевченка.

З 2008 по 2010 – проректор з наукової роботи Луганського державного інституту культури і мистецтв.

З 1998 – заступник голови Луганського обласного відділення Української асоціації викладачів російської мови та літератури.

З 2004 – керівник департаменту освіти громадської організації «Луганський обласний російський центр».

У березні 2006 року Ірина Зайцева була обрана депутатом Луганської обласної ради (від Партії регіонів).

Має понад 200 публікацій, серед яких близько 150 наукових статей, 4 навчально-методичних посібники, 2 наукові монографії.

Ставши у 2010-му заступником Міністра освіти Дмитра Табачника, Зайцева заявила, що російська мова залишається однією з основних мов, на яких проводиться викладання у школах: 22,4 % учнів отримують знання в українських школах саме цією мовою. В інтерв’ю радіо «Голос Росії» Ірина Зайцева зазначила: «Одне з наших завдань – все-таки досягти того, щоб і російською, і українською мовами школярі та студенти України і всі, хто розмовляє цими двома мовами, володіли якісно».

Ірина Зайцева активно виступала проти проведення ЗНО виключно українською мовою. «Ніхто не має права нав’язувати мову, – заявляла вона. – І за наказом згори неможливо зробити чужу мову рідною».

Загалом у пресі вистачає її заяв щодо боротьби з «насильною українізацією» і «печерним націоналізмом», як і закликів вирішувати проблему російської мови на законодавчому рівні. Один з найулюбленіших тезисів Ірини Зайцевої – про тісну спорідненість української та російської мов.

У січні 2011 року Ірина Зайцева стала директором Українського центру оцінювання якості освіти, змінивши на цій посаді Ігоря Лікарчука, який вважався визнаним професіоналом в галузі управління українською освітою. Нагадаємо, що основною причиною звільнення Лікарчука стала наявність великої кількості скарг на тестування з англійської мови у 2010 році. Хоча на думку самого Лікарчука, його звільнили за те, що він «не виконував замовлення дуже великої кількості людей… на підвищення або штучне виставлення результатів зовнішнього оцінювання їх протеже».

23 березня 2014 року була звільнена з посади директора УЦОЯО на підставі п. 1 частини першої ст. 41 Трудового кодексу України (розірвання трудового договору за умови "винних дій керівника підприємства, установи, організації, внаслідок чого заробітна плата виплачувалася несвоєчасно або в розмірах, нижчих від установленого законом розміру мінімальної заробітної плати").7

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)