studiarium

Ващук Федір Григорович

Ващук Федір Григорович

Федір Григорович Ващук – ректор Ужгородського національного університету, почесний президент Закарпатського державного університету, доктор технічних наук, професор. Член Партії регіонів. Народився 22 жовтня 1959 року в місті Мукачеве на Закарпатті.

З 1976 по 1981 навчався в Ужгородському державному університеті (нині – національний) за спеціальністю «математика». Був лаборантом УжДУ.

З 1981 по 1986 працював стажистом-викладачем, молодшим науковим співробітником УжДУ.

З 1986 по 1989 навчався в аспірантурі УжДУ за спеціальністю «Математична логіка, алгебра та теорія чисел».

1990 року в Ленінградському держуніверситеті захистив кандидатську дисертацію «Застосування теорії цілочисельних р-адичних представлень для опису деяких класів груп» і здобув науковий ступінь кандидата фізико-математичних наук.

З 1989 по 1992 – асистент кафедри педагогіки та психології УжДУ.

З 1992 по 1994 навчався у докторантурі УжДУ. В 1994 Федіру Ващук стає доцентом кафедри алгебри.

З 1994 по 1995 – радник першого заступника голови Закарпатської обласної ради з виконавчої роботи. Голова Ради керівників вищих навчальних закладів, наукових та освітніх установ Закарпатської області.

З 1994 по 1996 – директор Закарпатського філіалу дослідницького центру Міносвіти України 5.

У 1995 році захистив докторську дисертацію на тему «Моделювання процесу дослідження і системи формування психосоціальної сфери». Рішенням спеціалізованої Вченої ради Інституту кібернетики імені В. М. Глушкова НАН України Ващуку присуджено науковий ступінь доктора технічних наук. У тому ж таки 1995 році організував і очолив Ужгородський природничо-гуманітарний коледж.

У 1996 році на базі природничо-гуманітарного коледжу було створено Ужгородський інститут інформатики, економіки і права.

У 1997 році постановою Кабінету Міністрів України інститут реорганізовано в Ужгородський державний інститут інформатики, економіки і права (УжДІІЕП).

У 2004 році на базі УжДІІЕП утворено Закарпатський державний університет із четвертим рівнем акредитації. Протягом часу розвитку цього навчального закладу Федір Ващук був його ректором. Нині пан Ващук – почесний президент Закарпатського державного університету, завідувач кафедри програмного забезпечення систем.

За ініціативи і під керівництвом Федора Ващука у вузі відкрито ряд спеціальностей, які представлені в області лише Закарпатським державним університетом, зокрема: «Інформаційно-управляючі системи та технології», «Програмне забезпечення автоматизованих систем», «Міжнародний бізнес», «Міжнародне право», «Країнознавство».

З 2007 року пан Ващук є членом Клубу ректорів Європи. Того ж року на саміті лідерів у Оксфорді за участі 120 делегацій із 21 країни Закарпатський державний університет отримав премію «Європейська якість».

З 2007 по 2009 Федір Ващук очолював експертну раду з комп’ютерних наук і технологій та національної безпеки при Державній акредитаційній комісії.

Також Федір Ващук є Почесним професором Міжнародного Віденського університету, Західного університету імені Васіле Голдіш м. Арад (Румунія), членом учених рад низки європейських навчальних закладів.

2009–2010 – член Державної акредитаційної комісії України.

З 2010 – депутат Ужгородської міської ради від Партії регіонів, голова постійної депутатської комісії Ужгородської міської ради з питань освіти, культури, молоді та спорту.

У листопаді 2012 року Федір Ващук стає ректором Ужгородського національного університету.

Є автором понад 120 наукових праць, у тому числі монографій і навчальних посібників, серед яких 10 – із грифом Міністерства освіти і науки України. Керує роботою аспірантів.

Основними напрямами наукової діяльності Федора Ващука є: дослідження в галузі інформатики та інформаційних технологій; захист промислової власності; інформаційна безпека; впровадження у навчально-виховний процес сучасних інноваційних технологій, в т.ч. інформаційно-комп’ютерних; інтеграція вищої освіти та науки України в єдиний європейський освітній простір.

Має державні та відомчі нагороди: нагрудний знак «Відмінник освіти України» (1995), Почесна грамота МОН України (2001), орден «За заслуги» III ступеня (2004), Почесна грамота Верховної Ради України (2005), нагрудний знак «Петро Могила» (2005), Почесні грамоти Закарпатської обласної державної адміністрації та Закарпатської обласної ради. В 1999 році Федорові Ващуку присвоєно почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України». Указом Президента України у червні 2009 року за вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм у захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина Федора Ващука нагороджено орденом «За заслуги» II ступеня.

З легкої руки регіональних ЗМІ Федір Ващук носить ще й жартівливе звання комерційного ректора Закарпаття.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)