studiarium

Українець Анатолій Іванович

Українець Анатолій Іванович

Анатолій Іванович Українець – вчений у галузі харчових технологій, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України. З 2003 р. по 2010 р. – ректор Національного університету харчових технологій. Народився 1954 року на Тернопільщині.

У 1973 p. вступив на підготовче відділення Київського технологічного інституту харчової промисловості (нині – Національний університет харчових технологій), який закінчив 1979 р. Після закінчення працював в університеті в Проблемній науково-дослідній лабораторії, де обіймав посади молодшого, старшого та провідного наукового співробітника. У 1999 році захистив докторську дисертацію на тему «Розроблення технологій та апаратури для подовження терміну зберігання харчових продуктів». З 1999 по 2003 роки – обіймав посаду проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків.

У 2003 році стає ректором Національного університету харчових технологій.

Основним напрямом наукової діяльності Анатолія Українця є технології зберігання харчових продуктів і технології отримання продуктів оздоровчого і спеціального призначення. Українець – провідний вчений в галузі кріотехнології біологічно активних добавок із різної сировини та продуктів бджільництва, імуномодулюючої дії з пролонгованим терміном зберігання.

Впровадив технологію оброблення пива у пляшках магнітно-імпульсними полями з метою підвищення терміну зберігання (пивзавод на Подолі, 1997 р.).

Автор понад 180 наукових праць, 2 монографій, 90 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, 5 підручників. Підготував трьох кандидатів наук.

Нагороджений орденом «За заслуги» III ступеня (2004), знаком «Відмінник освіти України» (2003), трудовою відзнакою Мінагрополітики «Знак Пошани» (2004), знаком «Петро Могила» (2005), орденом Христа Спасителя за духовне відродження (2005).

У 2010-му закінчився термін контракту, за яким Українець впродовж семи років обіймав посаду ректора НУХТ. В тому ж році були проведенні виборів, за результатами яких Анатолій Українець набрав майже 90 % голосів. Однак вже надіслані на затвердження до Кабміну документи МОН відкликало. З’ясувалося, що на крісло ректора є ще один претендент, Анатолій Стовпчатий. Результати виборів Міносвіти оголосило недійсними, а самого Українця прямим текстом попросили написати заяву на звільнення за власним бажанням. Офіційною підставою було названо політичні обставини. Однак у пана Українця своє припущення: незадовго до цих подій його просили передати частину університетської оздоровчої бази «Буревісник», що в Кончі-Заспі, приватній особі, але він відмовився.

Під тиском Українець написав заяву на звільнення, але потім її відкликав. Однак у вересні того ж року колективу НУХТ представили в.о. ректора – Сергія Іванова, який раніше обіймав посаду проректора Національного авіаційного університету. До речі, одразу ж після призначення Сергія Іванова виконуючим обов’язки ректора згаданий вище пан Стовпчатий одразу втратив інтерес до ректорського крісла НУХТ.

Через усі ці події Анатолій Українець опинився у лікарні, а коли отямився після хвороби, – звернувся до суду. Результатом позову стала постанова Окружного адмінсуду визнати протиправною бездіяльність Міністерства освіти і науки України стосовно неприйняття дій з розгляду рішення вищого виборного органу ВНЗ, а також зобов’язати Міносвіти призначити Українця на посаду ректора НУХТ. Та попри це Анатолія Українця так і не було поновлено на посаді.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)