
Богдан Михайлович Томенчук - директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Член координаційної ради з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку та членів їх сімей, поет, публіцист. Народився 16 січня 1955 року в с. Ценява Коломийського району Івано-Франківської області1.
Освіта
У 1976 році закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту.
Трудова діяльність та посади
З 1976 по 1977 роки працював учителем математики у Пістинській середній школі Косівського району.
З 1977 по 1989 роки був учителем математики та організатором позакласної і позашкільної роботи в Веронській середній школі Коломийського району.
З 1989 по 1990 роки обіймав посаду директора у Ценявській неповній середній школі.
З 1990 по 1994 роки був начальником управління освіти Івано-Франківського обласного виконавчого комітету, обласної державної адміністрації.
З 1994 по 1998 роки був призначений на посаду завідувача відділу освіти Коломийської районної державної адміністрації.
Заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
З 2000 року є членом координаційної ради з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку та членів їх сімей.
Нагороди
Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.
Лауреат премії ім. В. Чорновола.
Поетична та публіцистична діяльність
Є автором поетичної збірки “Сповідайтесь мої тривоги”.
Автор статті “Він був пророком у своїй вітчизні”, присвяченій пам'яті В. Чорновала.
Громадська позиція
Будучи на посаді директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти виступав за відміну будь-яких пільг при вступі до вищих навчальних закладів: “Я твердо переконаний, щоправда, це моя особиста думка, що для вступу у вищі навчальні заклади пільг не повинно бути взагалі. Якщо дитина має підстави для пільг і хоче вчитися, то нехай держава їй допоможе, наприклад — профінансує навчання. Держава має „співчувати” таким людям фінансово. А вони нехай уже самі стараються — вчаться, щоби потрапити на державну форму навчання.”2
Окрім того є ярим прихильником системи зовнішнього оцінювання, оскільки вважає її такою, що надає можливість здібним учням вступити до вишів без принижень та дисциплінує молодь: “...я можу чітко говорити, що ЗНО протягом останніх п'яти років врятувало абітурієнтів від необхідності принижуватися і дало їм можливість почуватися переможцями. Те, що ЗНО нічого не дало, - відверта брехня. Я колись на початках казав, що проти незалежного оцінювання виступають чотири категорії: ті, котрі заплатили; ті, за кого заплатили; ті, кому заплатили. Мене питали про четверту категорію, я відповідав: бармени. Адже як тільки ми запроваджували ЗНО, було чітко видно, що в кав''ярнях і барах не стало школярів. Воно дисциплінує, дає дитині можливість самореалізації, відчути себе переможцем, а не почуватися ущемленим від того, що твій тато двірник, і це означає, що тобі все життя теж судилося бути двірником”3
Відео з Богданом Томенчуком
- Про закінчення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в 2010 році (Івано-Франківське ОТБ «Галичина»): http://www.youtube.com/watch?v=Rj-ewkGYyaw.
- “ЗНО наближається” (24tvivfr) http://www.youtube.com/watch?v=fyMZjPCv8SA
- "Знай наше" (24tvivfr) http://www.youtube.com/watch?v=jctnYT0j30M