studiarium

Томенчук Богдан Михайлович

Томенчук Богдан Михайлович

Богдан Михайлович Томенчук - директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, Член координаційної ради з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку та членів їх сімей, поет, публіцист. Народився 16 січня 1955 року в с. Ценява Коломийського району Івано-Франківської області1.

Освіта

У 1976 році закінчив фізико-математичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту.

Трудова діяльність та посади

З 1976 по 1977 роки працював учителем математики у Пістинській середній школі Косівського району.

З 1977 по 1989 роки був учителем математики та організатором позакласної і позашкільної роботи в Веронській середній школі Коломийського району.

З 1989 по 1990 роки обіймав посаду директора у Ценявській неповній середній школі.

З 1990 по 1994 роки був начальником управління освіти Івано-Франківського обласного виконавчого комітету, обласної державної адміністрації.

З 1994 по 1998 роки був призначений на посаду завідувача відділу освіти Коломийської районної державної адміністрації.

Заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти.

З 2000 року є членом координаційної ради з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку та членів їх сімей.

Нагороди

Нагороджений орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

Лауреат премії ім. В. Чорновола.

Поетична та публіцистична діяльність

Є автором поетичної збірки “Сповідайтесь мої тривоги”.

Автор статті “Він був пророком у своїй вітчизні”, присвяченій пам'яті В. Чорновала.

Громадська позиція

Будучи на посаді директора Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти виступав за відміну будь-яких пільг при вступі до вищих навчальних закладів: “Я твердо переконаний, щоправда, це моя особиста думка, що для вступу у вищі навчальні заклади пільг не повинно бути взагалі. Якщо дитина має підстави для пільг і хоче вчитися, то нехай держава їй допоможе, наприклад — профінансує навчання. Держава має „співчувати” таким людям фінансово. А вони нехай уже самі стараються — вчаться, щоби потрапити на державну форму навчання.”2

Окрім того є ярим прихильником системи зовнішнього оцінювання, оскільки вважає її такою, що надає можливість здібним учням вступити до вишів без принижень та дисциплінує молодь: “...я можу чітко говорити, що ЗНО протягом останніх п'яти років врятувало абітурієнтів від необхідності принижуватися і дало їм можливість почуватися переможцями. Те, що ЗНО нічого не дало, - відверта брехня. Я колись на початках казав, що проти незалежного оцінювання виступають чотири категорії: ті, котрі заплатили; ті, за кого заплатили; ті, кому заплатили. Мене питали про четверту категорію, я відповідав: бармени. Адже як тільки ми запроваджували ЗНО, було чітко видно, що в кав''ярнях і барах не стало школярів. Воно дисциплінує, дає дитині можливість самореалізації, відчути себе переможцем, а не почуватися ущемленим від того, що твій тато двірник, і це означає, що тобі все життя теж судилося бути двірником”3

Відео з Богданом Томенчуком

  1. Про закінчення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання в 2010 році (Івано-Франківське ОТБ «Галичина»): http://www.youtube.com/watch?v=Rj-ewkGYyaw.
  2. “ЗНО наближається” (24tvivfr) http://www.youtube.com/watch?v=fyMZjPCv8SA
  3. "Знай наше" (24tvivfr) http://www.youtube.com/watch?v=jctnYT0j30M
Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)