studiarium

Тимченко Сергій Михайлович

Тимченко Сергій Михайлович

Сергій Михайлович Тимченко – ректор Запорізького національного університету, доктор історичних наук (1995), професор (1997), кандидат юридичних наук (2001), академік Академії історичних наук. Член спеціалізованих рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій з історичних та педагогічних наук.

Народився 22 квітня 1961 року в селищі Градизьк Глобинського району Полтавської області.

У 1981 році закінчив Полтавський державний педагогічний інститут імені В. Г. Короленка за спеціальністю «історія».

Трудовий стаж Сергій Тимченко розпочав 1981 року в Полтавському педагогічному інституті імені В. Г. Короленка як асистент кафедри історії СРСР і УРСР.

1983–1986 – аспірант Інституту історії АН УРСР.

1986–1995 – асистент, викладач, старший викладач, доцент Запорізького державного університету.

1994– 2005 – заступник начальника факультету, проректор з наукової роботи Запорізького юридичного інституту, начальник кафедри теорії держави і права Київського юридичного інституту МВС України. Служив в органах внутрішніх справ, полковник міліції у відставці.

1995 року в Чернівецькому державному університеті імені Ю. Федьковича захистив докторську дисертацію на тему «Етносоціальні процеси в українському селі (60–80-ті рр. ХХ ст.)».

2001 року захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук у Харківському національному університеті внутрішніх справ на тему «Теоретико-правові проблеми взаємодії громадянського суспільства і правової держави в Україні».

З 2005 – ректор, завідувач кафедри історії і теорії держави та права Запорізького національного університету.

У 2007 році указом Президента Віктора Ющенка Сергію Тимченку присвоєно Почесне звання «Заслужений працівник освіти України». Крім того, Сергій Михайлович має відомчі відзнаки МВС України «За розвиток освіти і науки» І і ІІ ступенів.

Нагороджений орденом Запорізької обласної ради «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІ ступеня (2009 р.).

Як консультант Головного науково-експертного управління Верховної Ради України Сергій Тимченко брав участь в експертизі 50 проектів щодо освіти, науки та соціального захисту.

Наразі також є Президентом Запорізького відділення МАН учнівської молоді, членом науково-методичної комісії з історії Міністерства освіти і науки України. Працює з молодими викладачами, вирішуючи питання удосконалення фаху педагога. Очолює в університеті «Школу педагогічної майстерності» для молодих спеціалістів.

Сергій Тимченко – автор близько 100 наукових праць з новітньої історії України та права, зокрема монографій «Голодне повоєнне лихоліття», «Громадянське суспільство і правова держава в Україні» (2001 р.), «Верховна Рада і конституційний процес в Україні: 1990–1996 роки» (2002 р.), «Судові та правоохоронні органи України» (2008 р.), а також наукових посібників і серій підручників з новітньої історії для шкіл та вищих навчальних закладів.

Коло наукових інтересів Сергія Тимченка – аграрна історія України новітньої доби та теоретико-правові проблеми взаємодії громадянського суспільства і правової держави.

Підготував 1 доктора та 12 кандидатів наук. Серед його учнів багато високопрофесійних істориків і правознавців.

У 2008 році ім’я Сергія Тимченка прозвучало у скандальному контексті. Тодішній міністр освіти і науки України Іван Вакарчук оголосив догану йому і його колезі – ректору Волинського національного університету імені Лесі Українки Ігорю Коцану. Підставою для цього стали неодноразові звернення абітурієнтів щодо непрозорості проведення вступної кампанії. В результаті екстреної міністерської перевірки в Запорізькому національному університеті було виявлено фальсифікацію списків абітурієнтів. До того ж не враховувалися бали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)