studiarium

Табачник Дмитро Володимирович

Табачник Дмитро Володимирович

Табачник Дмитро Володимирович, доктор історичних наук, професор, дійсний член Академії правових наук України, міністр освіти і науки, молоді та спорту України (з 11 березня 2010 р. по 23 лютого 2014 р.)2. Народився в Києві 26 листопада 1963 року. У 1986 році закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка.

Після закінчення аспірантури Інституту історії Академії УРСР у 1990-му два роки пропрацював консультантом секретаріату Комісії ВРУ з питань молоді, фізичної культури і спорту. З 1992 по 1993 рр. був керівником прес-служби КМУ, з 1993 по 1994 рр. - Першим заступником голови Держкомітету України у справах преси, видавництв та книгорозповсюдження. До 1997 року був членом Ради нацбезпеки і оборони, Конституційної комісії і активно здійснював різну консультаційну діяльність при Президентові Кучмі (до 1999 року був його радником). З 1998 по 2003 був народним депутатом III і IV скликань. З 2002 по 2005 роки обіймав посаду віце-прем'єр-міністра з гуманітарних питань. З 2006 по 2007 рік - пройшов за списком блоку "За Януковича!" до Верховної Ради АРК. У вересні 2007 року пройшов за списком Партії Регіонів до Верховної Ради України.

На пост Міністра освіти був призначений 11 березня 2010 року. До цього (з 2007 по 2010 рр.) вважався міністром освіти і науки "тіньового кабінету" Віктора Януковича. Проти цього призначення Дмитра Табачника виступали багато громадських діячів, в основному західних областей України, а також президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт. У той же час, більшість ректорів ВНЗ на сході України (зокрема, харківські) підтримали це призначення.

24 грудня 2012 року Дмитра Табачника знову офіційно призначили міністром освіти і науки, молоді та спорту.

А вже наступного дня він вимушений був реагувати на чергову хвилю протесту, що піднялася проти його особи.

Утім, Дмитро Табачник назвав своїх опонентів лише «жалюгідною купкою». На думку міністра, більшість таки схвалює його перебування на посаді, оскільки вже у перший день після перепризначення він отримав 200 телеграм з привітаннями. Крім того, Табачник звинуватив протестувальників у тому, що вони буцімто сповідують тоталітарну ідеологію.

За час своєї роботи на посаді міністра освіти здійснив такі реформи:

  • повернення 11-річної системи навчання у середній школі;
  • введення нових стандартів навчання в середній школі, зокрема: вивчення іноземної мови з першого класу школи, а другої іноземної - з третього, вивчення інформатики з другого класу, обов'язкове дошкільне навчання з 5 років;
  • повернення в держвласність раніше закритих дитячих садків.

У своїй політиці виступає за розширення прав російської мови в Україні.

28 лютого 2013 року, через недоліки роботи Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України у сфері спорту під керівництвом Дмитра Табачника, Президент України Віктор Янукович прийняв рішення реорганізувати Міністерство1. Таким чинов, відповідно до Указу № 96/2013, були утворені Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Після того, як до приміщення Міністерства освіти і науки 21 лютого 2014 р. увійшли студенти-активісти3 та призначення 27 лютого новим Міністром освіти і науки Сергія Квіта, стосовно долі Дмитра Табачника нічого не відомо.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)