studiarium

Система загальної освіти Японії

Система загальної освіти Японії

Система загальної освіти - так само, як і всі інші сфери життя сучасних японців, - підпорядкована їх головній соціальній і філософській концепції довічного найму. Японці завжди старанно навчаються, спочатку в школі, - щоб вступити до престижного ВНЗ, потім отримують вищу освіту, - щоб потрапити на престижну посаду у відомій компанії. Справа в тому, що ця концепція дає тільки один шанс стати успішним і шанованим членом суспільства.

Навчальний рік у Японії починається 1 квітня і закінчується 31 березня та ділиться на триместри: квітень-липень, вересень-грудень, січень-березень. У школярів також є три періоди канікул: влітку, взимку (до і після Нового року), а також навесні після складання іспитів.

Структура освіти і вікові вимоги до учнів

Систему загальної освіти в Японії складають початкова школа, молодша середня школа і старша середня школа.

В початкову школу японські діти йдуть у 6 років. Програма навчання, розрахована на шість років, передбачає вивчення таких предметів, як: японська мова, суспільствознавство, арифметика, природознавство, музика, малювання і ремесла, домашня творчість, етика, фізична культура. Крім того є предмет, який називається "спеціальна діяльність". Він включає в себе клубну роботу, проведення зборів, спортивних заходів, екскурсій, різних церемоній. На кожен з адміністративних районів передбачається наявність тільки по одній державній початковій школі. Також батьки можуть вибрати варіант навчання у приватній школі.

В молодшу середню школу діти йдуть з 12 років і навчаються там 3 роки. Цей етап навчання присвячений вивченню таких обов''язкових предметів, як японська мова, математика, суспільствознавство, етика, природознавство, музика, мистецтво, соціальна діяльність, фізичне виховання, технічна майстерність і домоведення. Крім цього, в учнів вже з'являється можливість вибрати і альтернативні предмети для вивчення. Це іноземна мова, сільське господарство, а також вища математика. Після закінчення молодшої середньої школи учні отримують атестат - Chugakko.

Старша середня школа вже не є обов'язковою. Прийом туди здійснюється за результатами вступних іспитів. Навчання в таких школах може проходити на денному, заочному, а також вечірньому відділені. На денному відділені навчаються три роки, на заочному і вечірньому - чотири. За статистикою, денну форму навчання вибирає переважна кількусть студентів. Старші середні школи розрізняються за профілем навчання на загальні, академічні, технічні, природничо-наукові, комерційні та ін. Дисципліни, що тут вивчаються також діляться на обов'язкові (японська мова, математика, природознавство, суспільствознавство та ін) і на вибір (іноземні мови, а також технічні та гуманітарні дисципліни). У 12 класі учні повинні вибрати один із профілів навчання. Після закінчення старшої середньої школи учні отримують відповідний сертифікат - Kotogakko.

Система оцінювання знань

У середній школі останнього ступеня система оцінки знань така ж як і вишах. До кінця навчання кожний учень повинен набрати не менше 80 балів.

Використані джерела

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)