studiarium

Сертифікат Novell – NCA ES (Novell Certified Administrator Enterprise Services)

Сертифікат Novell – NCA ES (Novell Certified Administrator Enterprise Services)

Сертифікат Novell Certified Administrator Enterprise Services (NCA ES) або Сертифікований Novell системний адміністратор підприємства - це сертифікат, який видається IT компанією Novell для підтвердження кваліфікації системних адміністраторів для роботи з такими продуктами, як SUSE Linux Enterprise 10 та Novell Open Enterprise Server for Linux.

Сертифікаційні вимоги розроблені для системних адміністраторів підприємства які повинні працювати з мережевими продуктами і сервісами, розробленими компанією Novell як на базі розробленої ними операційної системи NetWare, так і на базі Linux.

Сертифікація за цим напрямом проводиться з 1 вересня 2008 року і включає в себе два курси: 2000 «Novell Networking & Services (Мережі та служби Novell)» та 3088 «Administering Novell Open Enterprise Server 2 for Linux (Адмістрірованіе Open Enterprise Server 2 for Linux )». Сам сертифікат видається за результатами проходження тесту 050-719 «Novell NCA ES».

Курс 2000 «Novell Networking & Services» передбачає отримання базових знань у сфері адміністрування корпоративних комп''ютерних мереж для вирішення загальних адміністративних завдань, використовуючи програмні інструменти і утиліти розроблені компанією Novell. Крім цього, даються необхідні знання щодо інсталяції SUSE Linux Enterprise Server 10 і вирішення загальних задач для підтримки та супроводження роботи середніх і великих корпоративних комп'ютерних мереж.

Курс можна пройти як очно - на базі компаній - партнерів Novell, так і заочно - замовивши комплект для самопідготовки.

Після проходження цього курсу фахівець повинен буде знати:

 • як інсталювати SUSE Linux Enterprise Server 10 та Novell Client;
 • інсталювати і управляти атрибутами користувача в Novell eDirectory;
 • користуватися службами управління файлів;
 • керувати файлами та правами в eDirectory;
 • роздруковувати файли.

Курс 3088 «Administering Novell Open Enterprise Server 2 for Linux» передбачає отримання базових знань у сфері адміністрування середніх і великих комп''ютерних мереж на базі Novell® Open Enterprise Server 2.

Курс можна пройти, як і попередній, очно, заочно, а також дистанційно.

Після проходження цього курсу фахівець повинен буде знати:

 • як інсталювати Novell® Open Enterprise Server 2 на платформі SUSE Linux Enterprise Server 10;
 • працювати з Novell Client;
 • виконувати різні службові завдання в Novell eDirectory™;
 • керувати файлами та правами в eDirectory;
 • інсталювати та здійснювати конфігурацію Novell iPrint;
 • здійснювати конфігурацію мережевих служб.

Для отримання сертифікату Novell Certified Administrator Enterprise Services достатньо зареєструватися на сайті і пройти сертифікаційний тест. Тест не безкоштовний, вартість його залежить від країни перебування особи, що його проходить. Також, в разі змін у програмі підготовки та сертифікації необхідно підтвердити свою кваліфікацію здавши іспит, який визначений у Вимогах підтримки актуальності сертифіката (CCR) (Continuing Certification Requirement).

Використані джерела

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)