studiarium

Лікарчук Ігор Леонідович

Лікарчук Ігор Леонідович

Ігор Леонідович Лікарчук - доктор педагогічних наук, професор, академік, заслужений працівник освіти України. Обіймав посаду директора Українського центру оцінювання якості освіти з листопада 2006 по січень 2011-го. На цій посаді його змінила Ірина Зайцева. З 2011 року є директором Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти. Знову призначений на посаду директора УЦОЯО 25 березня 2014 р.6

Народився Ігор Лікарчук 14 липня 1954-го року в м. Богуслв, Київської області у сім'ї педагогів. Після закінчення навчання у школі вступив до Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького (тепер - Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова), який закінчив з відзнакою у 1976 році.

До 1986 року працював вчителем, заступником директора, а згодом і директором школи та професійно-технічного училища.

З 86-го перейшов на державну службу. До 1996 року обіймав посади заступника начальника управління освіти і науки Київської облдержадміністрації та голови Київського обласного комітету з професійної освіти. В 1995 - 1996 рр. був членом державної комісії з реформування професійно-технічної освіти України.

У 1995 році захистив кандидатську дисертацію. Через рік став одним із ініціаторів відновлення Науково-методичного часопису “Світло” та увійшов до складу редколегії, а з 2002 року є його головним редактором. Окрім цього є ініціатором видання щоквартальника “Підручник для директора” (2001 р.) та іншого (щомісячного) видання “Інформаційно-методичний збірник управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів” (1999 р.).

З 1996 обіймає посади голови експертної ради Державної акредитаційної комісії з ліцензування та атестації професійно-технічних навчальних закладів (до 2002 р.) та начальника управління освіти і науки Київської облдержадміністрації (до 2005 р.).

Захистив докторську дисертації у 2005 році, а з 2003 року є професором кафедри управління освітою Переяслав-Хмельницього державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди. З 2004 року - академік Української академії історичних наук. Член двох спеціалізованих фахових рад із захисту дисертацій.

В листопаді 2006 року Ігор Лікарчук змінив на посаді тодішнього директора Українського центру оцінювання якості освіти Лілію Гриневич. Саме під його керівництвом ЗНО вийшло зі стану “пілотного” та “експериментального”. Але в 2011 році Лікарчука звільняють з цієї посади та призначають Ірину Зайцеву.

Коментуючи своє звільнення з посади директора УЦОЯО, Ігор Леонідович відзначив, що основною причиною цьому стала відмова виставляти “потрібні” оцінки із зовнішнього незалежного тестування для протеже впливових чиновників. Окрім того, він активно виступав проти того, аби при вступі враховувався середній бал атестату та 20-бальної “надбавки” за навчання на підготовчих курсах.

Заступник міністра освіти Євген Сулима основною причиною звільнення Лікарчука назвав наявність великої кількості скарг на тестування з англійської мови у 2010 році.

З 2011 року очолює Міжнародну благодійну організацію “Центр тестових технологій і моніторингу якості освіти” та знаходиться в опозиції до керівництва як УЦОЯО, так і МОНмолодьспорт із команди Дмитра Табачника.

Відповідно до розпорядження КМУ №260-р від 25 березня 2014 р. Ігора Лікарчука було повторно призначено на посаду директора Українського центру оцінювання якості освіти.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)