studiarium

Квіт Сергій Миронович

Квіт Сергій Миронович

Сергій Миронович Квіт - з 2007 року президент Національного університету “Києво-Могилянська академія”, літературознавець, журналіст і педагог. З 27 лютого 2014 міністр освіти і науки5. Насамперед відомий своєю позицією стосовно політики, яку проводив колишній міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Біографія Сергія Квіта та трудова діяльність

Сергій Квіт народився 26 листопада 1965 року в Ужгороді.

Середню школу закінчив в 1982 році у Львові. З 1983 по 1985 роки проходив службу Збройних силах СРСР. Також існує інформація щодо того, що був активним членом ВО “Тризуб” і навіть мав звання “сотника”.

Після проходження військової служби вступив на підготовче відділення факультету журналістики Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка, а в 1991 році закінчив вже Інститут журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка.

З 1991 по 1992 роки працював в журналі “Слово і час” редактором відділу. З 1993 по 2003 роки - головним редактором журналу “Українські проблеми”. В 2000 - 2001 роках очолював управління преси і книговидання Державного комітету інформаційної політики, телебачення та радіомовлення України.

З 1996 по 1999 роки працював асистентом кафедри історії української літератури і журналістики Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Там же захистив кандидатську дисертацію у 1997 році.

З 1999 по 2001 рік перейшов на кафедрі організації масово-інформаційної діяльності того ж інституту, спочатку на посаді асистента, а після захисту докторської дисертації в 2000 році на тему “Дмитро Донцов і “Літературно-Науковий Вісник” (“Вісник”) на тлі розвитку української літератури і журналістики 20-х - 30-х років. Ідеологічні, естетичні та організаційні принципи”, - на посаді доцента. В 2001 році здобув наукову ступінь доктора філософії в Українському вільному університеті (Мюнхен, Німеччина).

Вперше в Києво-Могилянську академію Сергій Квіт прийшов у 1992 році - кілька місяців працював головним редактором газети “Так”. Повернувся вже в 2001 році, відкривши Могилянську школу журналістики, яку очолював до 2007 року. Одночасно з 2001 по 2002 роки обіймав посаду декана-організатора факультету політичних наук і журналістики Києво-Могилянської академії, а з 2002 до обрання його президентом академії - декана факультету соціальних наук і соціальних технологій.

Під час своєї роботи в Академії також здобув додаткову освіту в Києво-Могилянській бізнес школі: модуль “Стратегія в умовах турбулентності” (2004 р.), “Майстерність управління людськими ресурсами” (2005 р.), “Вирішення проблем в командах за методологією Адізеса” (2011 р.).

Громадська позиція Сергія Квіта

Перебуваючи на посаді президента Києво-Могилянської академії Сергій Квіт через свою досить активну про-українську політику вступив у конфлікт із керівництвом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту. Як можна припустити, конфлікт розпочався після виходу в світ книги “Час “дешевого клоуна”. Українська освіта: випробування горе-реформами” у травні 2011 року, одним із співавторів якої він був. Того ж року, 26 серпня, Сергію Квіту довелось звертатись до суду щодо “несправедливого розподілу місць державного замовлення на 2011/2012 роки”. А вже в січні 2013 року в Могилянці ініціювали інший судовий позов стосовно заборони з боку міністерства “перехресного вступу”, мотивуючи це тим, що така практика може призвести до деградації української освіти.

Одночасно Сергій Квіт конфліктував і з іншими організаціями, зокрема стосовно закриття виставки “Українське тіло” у Центрі візаульної культури в 2012 році та скасування лекції німецького історика Гжегожа Россолиньського-Лібе “Степан Бандера: життя українського революційного ультранаціоналіста та пам'ять про нього, 1909 - 2009”.

Сергій Квіт на посаді міністра освіти

27 лютого 2014 року був призначений на посаду Міністра освіти і науки України5. Його кандидатуру визначив студентський актив, який 21 лютого захопив приміщення відомства. Серед інших кандидатур на посаду також називали Ірину Фаріон, Михайла Згуровського, Лілію Гриневич.

Переглянути ефективність роботи Сергія Квіта на посаді міністра освіти і науки України можна за допомогою сервісу "Словом і ділом". Таким чином можна побачити динаміку виконання обіцянок, зроблених ним на своїй посаді.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)