studiarium

Кулик Микола Сергійович

Кулик Микола Сергійович

Микола Сергійович Кулик – ректор Національного авіаційного університету, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України. Народився 13 січня 1952 року в селі Гельмязів Золотоніського району Черкаської області.

Після проходження строкової служби в лавах Радянської армії році навчався у Київському інституті інженерів цивільної авіації (з 1993 року цей заклад іменується Київським міжнародним університетом цивільної авіації, з 2000 року – Національним авіаційним університетом). Закінчивши ВНЗ (у 1978 році), залишився працювати в ньому, пройшовши за тридцять років шлях від інженера до ректора, посаду якого обіймає й до сьогодні.

Будучи молодшим науковим співробітником у науково-дослідному відділі КІІЦА, брав активну участь у створенні автоматизованої системи обробки польотної інформації для літаків ІЛ-96 та ТУ-204.

У 1986 році захистив кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук. У 1993 р. – докторську. Після закінчення докторантури був призначений на посаду професора кафедри авіаційних двигунів. У 1997 році став завідувачем цієї кафедри, а в 1999 р. – проректором з навчальної роботи та міжнародних зв’язків.

У 2003 році Миколі Сергійовичу Кулику присвоєно звання «Заслуженого діяча науки і техніки України». А 2005 році, за розробку комплексу інформаційної діагностики технології забезпечення надійності та безпеки експлуатації авіаційної техніки, присуджено Державну премію України у галузі науки і техніки. Він також нагороджений медаллю «За сприяння Збройним Силам України», орденом Українського національного комітету Міжнародної торговельної палати, відзнакою «Зірка патріота», подякою Міністерства освіти і науки України.

У 2007 році тодішній Міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко призначив Миколу Кулика виконуючим обов’язки ректора Національного авіаційного університету. Це відбулося після скандального усунення Віталія Бабака з посади ректора НАУ в зв’язку з порушенням стосовно нього Генеральною прокуратурою України кримінальної справи за зловживання службовим становищем. Відповідно до матеріалів справи Бабаком були допущені зловживання, пов’язані зі здаванням в оренду нерухомого майна університету, яке належало до держвласності, в махінаціях зі сплатою за навчання в НАУ тощо.

У 2008 році Микола Кулик був обраний ректором Національного авіаційного університету.

Микола Сергійович – автор понад 200 наукових і методичних праць, серед яких монографії, підручники, навчальні посібники, член редакційної комісії журналу Аviation. Його наукові дослідження пов’язані з визначенням технічного стану авіаційних двигунів.

Микола Кулик є Головою спеціалізованої вченої ради Д.26.062.05. на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук за спеціальностями 05.07.01 – аеродинаміка та газодинаміка літальних апаратів; 05.05.03 – двигуни та енергетичні установки.

Підготував чотирьох докторів і дванадцять кандидатів технічних наук.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)