studiarium

Гунчак Василь Михайлович

Гунчак Василь Михайлович

Гунчак Василь Михайлович з 2009 ректор Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С. З Гжицького, доктор ветеринарних наук, професор, заслужений робітник освіти. Академік АН ВО України.

Захищені дисертації: в 1989 році дисертація кандидата наук “Всмоктування нітратів і нітритів у тонкому кишечнику молодняка великої рогатої худоби”, в 2005 році дисертація доктора наук “Хронічний нітратно-нітритний токсикоз курей та його профілактика”.

Народився в селі Борівці, Кіцамнський район Чернівецької області 17 квітня 1957 року. Після закінчення Борівцівської восьмирічної школи в 1872 році навчався на ветиринарному відділенні Кіцманського радгоспу-технікуму. Після закінчення навчання в технікумі до вересня 1976 року працював ветеринарним фельдшером колгоспу “День урожаю”. Надалі вступив до Львівського зооветеринарного інституту (тепер Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій), який закінчив з відзнакою у 1981 році.

З 1981 року почав працювати асистентом професора у Львівському зооветеринарному інституті, де одночасно був секретарем комітету комсомолу інституту до 1986 року. З 1991 до 1993 року обіймав посаду декана факультету громадських професій, з 1993 по 1998 року був секретарем вченої ради Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій. До 2005 року був проректором з навчальної роботи. До 2009 року обіймав посаду першого проректора університету.

З липня 2009 року замінив на посаді ректора університету Романа Йосиповича Кравців, який обіймав її більше 20 років. За словами Романа Кравців, його звільнення було рейдерським захопленням, організованим теперішнім керівництвом університету за сприянням тодішнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко. Відповідно до постанови Сихівського районного суду від 24 вересня 2009 року та ухвали Львівського обласного суду від 18 січня 2010 року звільнення Романа Кравців було визнано незаконним, але на посаді ректора його так і не було поновлено.

У 2010 році відповідно до рішення ВАК України Василя Гунчака було призначено головою спеціалізованої ради із захисту докторських дисертацій. В цьому ж році був обраний членом-кореспондентом НААН Відділення ветеринарної медицини та зоотехнології.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)