studiarium

Гончаренко Михайло Федорович

Гончаренко Михайло Федорович

Михайло Федорович Гончаренко – голова Державної інспекції навчальних закладів України, кандидат економічних наук. Народився 15 грудня 1975 року на Черкащині, в селищі Стеблів Корсунь-Шевченківського району.

З 1992 по 1995 навчався в Ірпінському індустріальному коледжі. З 1995 по 19980 – у Державній Академії легкої промисловості України, де отримав диплом інженера-економіста.

З 1998 по 2002 вчився у Міжгалузевому інституті підвищення кваліфікації кадрів при Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут», отримав спеціальність «менеджер інтелектуальної власності».

Трудову діяльність на державній службі розпочав у 1998 році.

1998–1999 – провідний спеціаліст Управління економіки промислової власності Державного патентного відомства України.

1999 – головний спеціаліст Управління економіки промислової власності Держпатенту України.

У 2002 році обіймав посаду головного спеціаліста відділу інформаційних ресурсів та економіки інтелектуальної власності управління реєстрації та економіки інтелектуальної власності Держдепартаменту інтелектуальної власності. Був експертом Служби Віце-прем'єр-міністра України з гуманітарних питань (при Секретаріаті Кабінету Міністрів України).

2002–2005 – директор департаменту інноваційного розвитку Міністерства освіти і науки України.

2003–2005 – член Комісії Кабінету Міністрів України з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів.

2006–2007 – директор департаменту інновацій та трансферу технологій Міністерства освіти і науки України.

2007 – директор департаменту нормативного забезпечення Української державної інноваційної компанії.

2007–2009 – заступник директора ДБУ «Західний регіональний центр інноваційного розвитку».

2009–2010 – начальник організаційного відділу організаційно-аналітичного департаменту Державного агентства України з інвестицій та інновацій.

2010 – начальник відділу акредитації та ліцензійної експертизи освітньої діяльності Міністерства освіти і науки України.

2010–2011 – директор департаменту наукової діяльності та ліцензування вищих навчальних закладів Міністерсва освіти і науки України.

2010–2012 – член Державної акредитаційної комісії.

У травні 2011 захистив дисертацію на ступінь кандидата економічних наук.

Тривалий час працював у Державному інституті інтелектуальної власності. Викладав предмети «Інтелектуальна власність в інноваційній сфері» і «Трансфер технологій».

26 серпня 2011 року Михайла Гончаренка призначено Головою Державної інспекції навчальних закладів України відповідно до Указу Президента Віктора Януковича.

Навесні перед цим призначенням в інтерв’ю виданню «Освіта України» міністр Дмитро Табачник обіцяв, що Держінспекцію очолить освітянин середньої ланки, а не ректор, «обтяжений» зв’язками.

Нагадаємо, що Державна інспекція навчальних закладів України – це новий центральний орган виконавчої влади, який було створено 6 квітня 2011 року. Діяльність ДІНЗ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через міністра освіти і науки. Метою інспекції є здійснення держнагляду за діяльністю навчальних закладів для реалізації державної політики в галузі освіти. Сам Михайло Гончаренко в інтерв’ю газеті «Україна молода» назвав ДІНЗ не каральним органом, а «діагностичним центром».

15 лютого 2012 року Михайлу Гончаренку присвоєно третій ранг державного службовця.

Гончаренко є автором і співавтором понад 40 наукових публікацій та статей з питань державного регулювання у сфері освіти, а також інноваційно-інвестиційного розвитку й трансферу технологій. Серед праць варто відзначити монографію «Шляхи інноваційного розвитку України» (2004), підручник «Економіка і організація інноваційної діяльності» (2005), навчальний посібник «Акредитація від А до Я. Глосарій з акредитації» (2012).

Відзнаки і нагороди: подяка Кабінету Міністрів України (2004), подяка Київського міського голови (2005).

Одружений, виховує двох синів.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)