studiarium

Дугін Олександр Гелійович

Дугін Олександр Гелійович

Олександр Гелійович Дугін - російський філософ, політолог, публіцист, політичний діяч, завідувач кафедри соціології міжнародних відносин Московського державного університету ім. Ломоновосва.1 На думку багатьох ЗМІ і блогерів є ідейним натхненником Володимира Путіна в конфлікті між Росією та Україною 2014 року.

Біографія Олександра Дугіна

Олександр Дугін народився в Москві 7 січня 1962.

Вступив до Московського авіаційного інституту (МАІ) в 1979 році. З третього кусу його було відраховано. За різними свідченнями був затятим противником Радянської влади. Був учасником студенстької рок-групи.

За іншою версією причиною виключення з інституту стала його участь у пограбуваннях академічних дач. Тоді його подільника ув'язнили, а самого Олександра Дугіна батько "відмазав" від в'язниці.

Після виключення з інституту лікувався в психіатричній клініці, правда недовго. З цієї ж причини його не призвали до армії.

Заробляв на життя, працюючи двірником, а також давав приватні уроки англійської та французької мови, які, доречі, вивчив самостійно. Загалом Олександр Дугін володіє 9 мовами.

Сім'я Олександра Дугіна

Батько - Дугін Гелій Олександрович. Офіцер ГРУ. Пішов з сім'ї, коли Олександру Дугіну було три роки.

Мати - Дугіна Галина Вікторівна. Відомо, що вона була близькою подругою матері Валерії Новодворської.

Громадська діяльність Олександра Дугіна

У 1980 році був учасником "Південного гуртка" письменника Юрія Мамлеева аж до його еміграції, а потім увійшов до підпільної групи "Чорний орден SS", якою керував Євген Головін - якого Олександр Дугін вважає своїм учителем.

У 1988 році вступає до Національно-Патріотичного фронту (НПФ) "Пам'ять". У 1989 році Олександра Дугіна виключили з організації разом з Гейдаром Джемаль за підозрою у сатанізмі.

У 1989 році входив до групи Ігоря Дудинського "Рух інтелектуальних консерваторів" (ДІК).

Організував "Історико-філософський центр "ЕОН".

У 1993 випустив серію телевізійних передач разом з журналістом Юрієм Вороб'ївським. Передачі грунтувалися на результатах роботи Олександра Дугіна з архівами КДБ. Зокрема він стверджував, що йому вдалося знайти матеріали, що стосуються "Ahnenerbe" (інституту "Спадщини предків" СС).

У 1991 році брав участь в організації ГКЧП.

У період з 1991 по 1992 рік брав участь у випуску журналів "Гіпербореєць" і "Милий ангел", "Елементи".

За деякими даними в цей же час мав зв'язки з сатаністами з "Ордена східних тамплієрів".

З 1993 по 1994 роки брав участь в організації різних рухів: "Рух нових правих", "Націонал-більшовицького Фрона" (організація створена разом з "новими лівими"), до нього 1 липня приєднався Фронт національно-революційної дії. Восени Націонал-більшовицький фронт був перейменований в Націонал-більшовицьку партію, в яку і вступив Олександр Дугін.

Намагався створити єдиний фронт лівої і правої опозиції за участю партії Трудова Росія і Російської національної єдності.

17 грудня 1995 балотувався в Державну Думу, але безуспішно.

У 1998 році вийшов з Націонал-більшовицької партії.

З 1998 по 1999 роки, забравши із собою з Націонал-більшовицької партії групу своїх однодумців разом з ними видає: газету "Вторгнення. Територія націонал-більшовизму", "Євразійське вторгнення".

У 1999 році намагався створити партію "Тамплієри пролетаріату".

У 2000 році приєднався до руху "Росія" Геннадія Селезньова, але до 2001 року відійшов від цієї ідеї.

З початку 2001 року починає створювати рух "Євразія" разом з Громадським фондом сприяння миру і співпраці на Кавказі "Єднання" та за підтримки муфтія Центрального духовного управління мусульман Росії та Європейських країн Талгата Таджуддіна.

21 квітня 2001 був обраний головою політради "Євразії".3

Цікаві факти про Олександра Дугіна

У 2000 році написав (у виключно короткі терміни) за генерала Віктора Казанцева кандидатську дисертацію на тему "Міжнаціональні конфлікти на Північному Кавказі в контексті геополітичних реалій".

На початку 2000 року пропонував перенести столицю Росії з Москви в Казань.

У 90-ті роки не приховував своїх симпатій до фашистської ідеології.

Олександр Дугін - талановитий поет. Пише під псевдонімом Олександр Штернберг.

У червні 2014 року російські студенти почали збирати підписи під петицією щодо звільнення Олександра Дугіна від займаної ним посади завідувача кафедри соціології міжнародних відносин МДУ.2

Автор петиції Тетяна Касимова вважає, що публічна діяльність Олександра Дугіна (окрім іншого й заклики до вбивств) не сумісна із займаною ним посадою. Станом на 16 червня 2014 року було зібрано вже 4 608 підписів із необхідних 10 тис.

Станом на 1 липня 2014 року Олександра Дугіна було звільнено з Московьского державного університету.4

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)