studiarium

Будак Валерій Дмитрович

Будак Валерій Дмитрович

Валерій Дмитрович Будак – ректор Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського; доктор технічних наук; професор; заслужений діяч науки і техніки України; член-кореспондент Академії педагогічних наук України; академік Академії суднобудування України, Академії наук вищої школи України; член Національного Комітету України з теоретичної механіки. Депутат Миколаївської міської ради VI скликання від Партії регіонів.

Народився 14 вересня 1947 року в місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області.

У 1968 році закінчив із відзнакою Миколаївський педагогічний інститут імені В. Г. Бєлінського за спеціальністю «Фізика» (нині це Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського). Того ж року вступив до аспірантури Миколаївського кораблебудівного інституту імені адмірала С. О. Макарова (нині – Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова). Працював інженером науково-дослідного сектору МКІ. Вчителював у школі – викладав фізику. Служив у лавах Радянської армії.

У 1973 році повернувся до Миколаївського педінституту, де до 2006 працював старшим викладачем, завідувачем кафедри математики, проректором з наукової роботи.

У 1996 році захистив докторську дисертацію в Інституті механіки НАН України.

З 1982 по 1998 рік був депутатом Центральної районної ради народних депутатів Миколаєва.

У 2006 році Валерія Будака затверджено на посаду ректора МДУ імені Василя Сухомлинського. Завдяки Валерію Дмитровичу в університеті було розпочато роботу з ліцензування багатьох спеціальностей: механіка, комп'ютерні технології, психологія, соціальна робота, менеджмент, правознавство, міжнародна економіка, переклад, прикладна лінгвістика, екологія тощо.

Валерий Будак – автор близько 200 наукових публікацій, серед них − монографії, підручники та навчальні посібники. Має 7 авторських свідоцтв, 4 патенти на винаходи.

Під керівництвом Будака університет розвиває міжнародні зв'язки з навчальними закладами та установами Росії, США, Канади, Чехії, Німеччини, Швейцарії.

Нагороджений орденом «За заслуги» 3 ступеня (2002), Георгіївською медаллю «Честь» 4 ступеня (2002), ювілейною медаллю «10 років незалежності України» (2001), золотою медаллю Міжнародної кадрової академії «За заслуги в освіті» (2001), знаком Ордена «За патріотизм» 2 ступеня Української Православної Церкви (2004), пам'ятним знаком НОК України «За внесок в олімпійський рух» (2003), Почесною грамотою Верховної Ради України (2003), Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України, знаком «Відмінник народної освіти».

Лауреат Міжнародного академічного рейтингу популярності «Золота фортуна» (2002 і 2003 роки). У 2003 році Валерія Будака удостоєно званням «Городянин року» в номінації «Вища школа».

У 2007 році став Почесним громадянином Миколаєва.

На початку 2013 року навколо МНУ імені Сухомлинського розгорілися скандали. Центральним РВ ММУ УМВС України в Миколаївській області щодо посадових осіб вузу відкрито кримінальне провадження за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України «Зловживання владою або службовим становищем».

Неодноразово у засобах масової інформації з’являлися заяви про корупцію у вузі, про обмеження прав національних меншин, про «викладачів-привидів», котрі на кафедрі числяться, але не викладають, тощо. У відповідь на це викладачі й студенти заявили, що це навмисний чорни піар, і звинуватили журналістів у розповсюдженні неправдивої інформації.

Залиште коментар!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)