studiarium

Національний університет «Острозька академія»

Національний університет «Острозька академія»

Вищий навчальний заклад
291 47147443
Стан аудиторій
63
Стан гуртожитків
62
Матеріально-технічна база
41
Кваліфікація викладачів
40
Боротьба з корупцiєю
45
Якість підготовки
41

Національний університет «Острозька академія» - один із найславетніших навчальних закладів України, заснований ще в 1576 році князем Костянтином-Василем Острозьким. 12 квітня 1994 року за наказом президента України був відновлений і активно продовжує своє функціонування1. Здійснює підготовку фахівців за наступними напрямами: культура і мистецтво, дизайн; політологія і міжнародні відносини; психологія і педагогіка; філологія i iноземні мови; філософія i релігія; економіка, менеджмент, маркетинг; юриспруденція і правознавство тощо2.

Контакти «Острозької академії»

Поштова адреса: 35800, Рівненська область, м. Острог, вул. Семінарська 2

Телефони:

Приймальня ректора – (03654) 2-29-49

Приймальна комісія – (03654) 3-00-69

E-mail: osa@oa.edu.ua

Веб-сайт: www.oa.edu.ua

Факультети та інститути «Острозької академії»

В Національному університеті «Острозька академія» діє п'ять факультетів:

 • гуманітарний факультет (спеціальності: культурологія, українська філологія, журналістика, літературна творчість, релігієзнавство, богослів’я (магістеріум));
 • факультет романо-германських мов;
 • економічний факультет (спеціальності: фінанси і кредит, економічна кібернетика, облік і аудит);
 • факультет політико-інформаційного менеджменту (спеціальності: документознавство та інформаційна діяльність, політологія, психологія);
 • факультет міжнародних відносин (спеціальності: історія, країнознавство, міжнародні відносини);3

Також на базі університету діє Інститут права ім. І. Малиновського.

Історія Національного університету «Острозька академія»

«Острозька академія» має взірцеву репутацію як в Україні, так і за її межами. Його роботу в 1999 році було відзначено XXVII Міжнародним призом «За якість», що вручався в Парижі.  У 2007 році в академії було відкрито віртуальну наукову бібліотеку. У 2009 році Кабінет міністрів України надав «Острозькій академії» статус самоврядного дослідницького ВНЗ. Указом Президента України від 19 серпня 2009 року ректорові університету професору Пасічнику Ігорю Демидовичу присвоєно звання Героя України за визначні особисті заслуги перед Україною у збереженні та примноженні національної освітянської спадщини.

Університет постійно відвідують видатні діячі сьогодення, зокрема Президенти України: Леонід Кравчук, Леонід Кучма, Віктор Ющенко, Петро Порошенко. Також в Острозьку академію часто приїжджають зірки, видатні діячі культури, тут проводиться багато виставкових робіт різної тематики.

Студентські проекти «Острозької академії»

 • «Острадіо» - власне університетське радіо;
 • газета «Острозька академія»;
 • лабораторія журналістської майстерності «J.Lab»;
 • English-speaking theatre, Discussion Group;
 • ГО «Братство спудеїв»;
 • Клуб «Поліс»;
 • Фонд «Правничі ініціативи»;
 • СНТ «Академік»;
 • Клуб «Економіст»;
 • Науковий блог;
 • Фото-клуб;
 • Товариство ім. Оглоблина;
 • Науково-дослідна лабораторія когнітивної психології;

Відомі випускники Острозької академії

 • Йов Борецький;
 • Мелетій Смотрицький;
 • Петро Конашевич-Сагайдачний;
 • Алла Дубровик;
 • Ірина Рачковська.

Гуртожитки Острозької академії

 • Академічний дім - Проспект Незалежності.
 • Студентське містечко №1: гуртожитки № 2, 3, 5,6.
 • Гуртожиток № 4- вул. Древлянська, 22
 • Гуртожиток №7-вул Татарська 122,а
 • Студентське містечко №2: Гуртожитки № 8, 9, 10.

Показники роботи

Показник2016201520112006
Місце у рейтингах
Scopus1234
Webometrics364
ТОП-200 Україна1004

Використані джерела

1. Матеріал підготовлено за сприяння Юлії Павлик, студентки факультету журналістики "Острозької академії"

2. http://www.osvita.com.ua/ua/universities/305/

3. http://www.oa.edu.ua/ua/departments/

4. http://osvita.ua/vnz/rating/25712/

Відгуки про "Національний університет «Острозька академія»" RSS

1 Ніхто 24-06-2019 21:08

Коли я вступав в університет, я сподівався, що він буде інакшим від інших в Україні. Можливо, на інших спеціальностях таке і є , однак, точно не на країнознавстві. Викладачі принижують та ставлять бали не за знання , а за зовнішність чи просто наявність зв"язків . В усьому завжди звинувачують студента, хоча самі не прикладають жодних зусиль для надання якісних освітніх послуг. Я дуже шкодую , що вступав саме на країнознавство рік тому і нікому не раджу повторювати моїх помилок.

2 Оксана 17-07-2019 14:56

Для мене академія стала місцем, де я усвідомила чого я дійсно прагну від життя. Академія виховує в тобі особистість, насамперед вона повна можливостей і дає всі ресурси для комфортного навчання і пошуку себе. Тож нема сумніву, що академія ватра того, щоб в неї вступати.

3 Аля 17-07-2019 15:27

Академію я обрала не випадково. Перечитавши купу відгуків, поспілкувалася зі студентами та викладачами і не змогла зрозуміти звідки стільки негативу абсолютно від лівих людей? Ви хто такі, щоб судити?

В академії купу всього: обмінні програми, студентське життя, волонтерство, вивчення іноземних мов, купу гуртків - танцювальний, хор, спортивний та інші. Тут нема коли нудьгувати.

Навчання - річ з не простих. Але при великому бажанні та мотивації можна легко все зробити. Вчителі та студенти допомагають один одному. Підкажуть де, як краще зробити та як подати це публіці. Якщо виникають проблеми, то не кидають.

Я власне сама студентка і знаю як тут все насправді. А ваші коментарі, лише для того. щоб понизити академії рейтинг.

Насичене життя, літвечори, рекреація, флешмоби - усе це таланти та організація студентів. Тут нема коли спати, нема коли відпочивати. Ти живеш в академії наче на роботі. Усюди приймаєш участь, іноді забуваючи про предмети, що треба вчити.

Особисто я, спочатку не хотіла поступати, але згодом перечитавши купу статей, новин про відомих людей,які відвідують академію,зацікавилася. Приїзджала індивідуально до академії та сказала одразу "Я сюди хочу". Багато хто приїзджає та пропонують роботу. Викладачі пропонують допомогу та студенти не проти.

Академія - місце, де твориться історія твого майбутнього.

4 Наталія 18-07-2019 16:47

Неможливо вже дивитися на жахливі коментарі, в світі яких академія виглядає як ПТУ, через період вступної кампанії якої брехні тільки не пишуть про академію. Я також навчаюся в академії, також отримувала стипендію, але через проблеми зі здоров'ям і відповідно навчанням її втратила, а не через те що, хтось є любімчиком. Мені просто соромно, якщо ці коментарі залишають люди які в нас вчилися, бо вони напевно взагалі не брали участі ні в освітньому процесі і не цікавились нічим. Бо всі хто старанно вчяться, розуміють що академія відкриє в майбутньому перед ним багато дверей. Тому що так, традиції тут поважають, але це не в якому разі не впливає на те, на скільки в академії розвивається впровадження нових технологій. Академія хранить і поважає історію, але іде в ногу з часом. А той, хто ганьбить академію або просто вчиться на тяп-ляп і ні до чого не прагне, або це лише чорний піар.

Залиште власний відгук!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)