Спеціалізована школа I-III ступенів у м. Буча Київської області. Є комунальним закладом, що підпорядкований Бучанській міській раді Київської області1. Наразі у школі навчаються діти, які мають лінгвістичні здібності. Серед іноземних мов, що викладаються у школі, є англійська, російська, німецька, французьська, італійська, китайська.
Директором школи з 1991 року є Наконечний Михайло Петрович.
Контакти
Адреса: 08292, Україна, Київська область, м.Буча, Вокзальна, 1042.
Телефон: (04597) 48-674.
e-mail: nmp50@mail.ru
Сайт: inter-logos.org
Адміністрація Бучанської школи № 5
Директор школи з 1991 року Наконечний Михайло Петрович, Заслужений вчитель України, Відмінник освіти України, Вчитель-методист. Нагороджений Орденом за заслуги ІІІ ступеня, Знаком “Василя Сухомлинського”, Орденом Святого Миколая Чудотворця3.
Куратор ЗНЗ Печенюк Руслан Володимирович.
Заступник директора з навчально-виховної роботи Максимук Зоя Тимофіївна, Відмінник освіти України, Спеціаліст вищої категорії, Вчитель методист. Нагороджена Знаком “Василя Сухомлинського”.
Історія Бучанської школи № 5
Школу було засновано у 1960 році як Загальноосвітню школу-інтернат, у цьому статусі вона проіснувала до 1979 року. Надалі, 10 років (до 1989 року) школа носила назву Загальноосвітня восьмирічна школа-інтернат для дітей-сиріт. З 1989 до 2002 - Загальноосвітня школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, з поглибленим вивченням трудового навчання. З 2002 по 2009 — Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, з поглибленим вивченням іноземних мов. У 2009 році перейшла до властності Київської обласної ради та отримала сучасну назву “Бучанська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов”1.
У грудні 2012 року школа перейшла на баланс Бучанської міської ради4. Чиновники обґрунтували таке рішення тим, що у області немає коштів на утримання закладу, а також тим, що наразі у інтернаті знаходиться лише 10 дітей-сиріт, а інші учні із благополучних сімей, отже школа з того часу вже перестала їх приймати на навчання. Голова міськради Анатолій Федорук пообіцяв подвоїти фінансування за рахунок місцевих джерел, побудувати великий стадіон із штучним покриттям на місці теплиць школи і приєднати приміщення колишнього будинку культури по вул. Дмитрова до майнового комплексу школи5. Але батьки учнів та адміністрація закладу на чолі із директором тоді побоювались, що школа перестане бути спеціалізованою, а також втратить, значну територію (парк та деякі будівлі, що належать школі). Чиновники поспішили запевнити місцеву громадськість, що нічого цього не станеться, а територія, яка ще раніше була відчуджена для створення скверу Шевченка, потрібна для того, аби ще більше прикрасити місто.
Але вже у грудні 2013 року розгорівся скандал на місцевому рівні, нібито вчителі вимагають від батьків по 100 гривень щомісяця у вигляді благодійних внесків6. Журналіст, який не підписався під своїм матеріалом, звинувачував адміністрацію школи у тому, що вони акумулють у себе майже по мільйону гривень. Також було надано відеоматеріали, які були відзняті прихованою камерою. Але у коментарях до даного матеріалу дописувачі, які представляються батьками дітей, які там навчаються, обґрунтовують думку, що даний матеріал було замовлено з метою, аби усунути від управління школою теперішню її адміністрацію.
Наступним нападом на школу (за деякими даними - тих же осіб, які організували і попередній) став матеріал про “Дошку ганьби”. Сталося це на початку 2014 року. Як і попереднього року, батьки знову стали на захист директора, звертаючись за підтримкою та проханням захистити школу від нападків, до місцевого управління освіти, адміністрації міста і навіть до міністерства освіти7.
Станом на 2014 рік школа укомплектована комп'ютерами (понад 80 одиниць), підключеними до інтернету. У школі є бібліотека, тренажерний зал, спортивний комплекс, стадіон із штучним покриттям. При школі також діє Храм Успіння, на базі якого створено духовний православний центр “Агнець”8 та проводяться недільні заняття.
Гуртки Бучанської школи № 5
Станом на 2010 рік у школі діяли наступні гуртки:
Використані джерела
1. http://uk.wikipedia.org/wiki/Бучанська_спеціалізована_загальноосвітня_школа-інте...
2. https://ko.isuo.org/schools/view/id/22288
3. http://www.inter-logos.org/administration/
4. http://podrobnosti.ua/podrobnosti/2012/12/11/875832.html
5. http://bucha.com.ua/?newsid=1151070072
6. http://www.kotsubynske.com.ua/2013/12/21/благодійні-внески-готівка-у-школі-під/...
Відгуки про "Бучанська спеціалізована школа № 5 I-III ст. з поглибленим вивченням іноземних мов" RSS
1 Олексій 29-05-2016 11:38
Класи переповнені, кількість учнів у класі в різний час доходила до 42. Дочка закінчила 4 клас. Успішно склала ДПА, хоча декого з класу відрахували - адже в школі діє рейтингова система.
2 Ірино 10-04-2018 12:22
Погоджуюсь із дописувачем - школа переповнена, у класі під 40 дітей, вчитель фізично не може охопити всіх, а тому якість навчання на нулі. До того ж, не дивлячись на конкурс, десь відсотків 10 дітей, яких приймають за плату, домовленістю та дзвінком, а це діти проблемні, потребують уваги, не готові до школи ані інтелектуально ані психічно. Тож вся увага вчителя їм. Побори найбільші не тільки у Київській області, а навіть більше ніж у Києві здають по школах. При цьому відношення до батьків у директора - як до слизнів. Тут не школа для дітей, тут діти і батьки для школи, а як якісь питання чи що не так - то "ми вас не тримаємо". Розчарування велике... Мали надію на сильну школу, а отримали переповнені класи, через що якість навчання не відповідає заявленим результатам. У школи високі ЗНО та вступи? А подивіться скільки йдуть до 1 класу - мінімум 90 дітей (з 3-х класів, а зараз вже по 5-6 класів по 40 людей), а на випуску стоїть 20 випускників. Тому що батьки і діти біжать із цієї школи з роками. Директор та його завучки "старої школи", відстали від часу, нічого не хочуть змінювати у підходах до дітей, вчителів підбирають та утримують таких же. Директору давно пора на пенсію, обрати директора за конкурсом із енергією до позитивних змін та програмою розвитку школи - можливо щось зміниться.
3 Ірина 10-04-2018 12:39
Але директор депутат та у друзях з мером, тож сидить у цій школі все своє життя і вважає своєю власністю. А коли виборча посада перестає сприйматись як те, що можуть забрати через невиконання обов'язків, то і відношення інше. По Україні директори пишуть запити на РУО, отримають фінансування, ремонтують, закуповують обладнання, але вже відмовляються від поборів. Тут же директору простіше збити гроші і не своїми руцями, а через батьківські комітети, яким огидно цим займатись, але мовчать, бо діти... А на зібрані гроші що робиться? Два місяці як почали вивішувати фінансові звіти на сайті школи https://www.inter-logos.org/index.php?newsid=1692 І це смішно, бо звіт за 16 тис. гривень на потреби адміністрації (печатки та бухгалтерські програми), адже з кожного з батьків здається по 150 грн, порахуйте, у школі 1000 учнів. Це 150 000 грн. Множимо на 10 місяців (а не 9 як в інших школах здають, тут 10 місяців потрібно) - отримуємо 1 млн 500 тис. грн на рік здають батьки адміністрації школи. Куди йдуть ті кошти? Питань би і не було, хапайте скільки завгодно, якби був рівень навчання гідний, ставлення до дітей та батьків із шаною. Але не має того. не має... розчарування.
4 Ірина 10-04-2018 12:40
А,то ви видаяєте відгуки. Тоді доведеться написати всюди де завгодно, дякую, адміністрація :)
5 Оля 15-04-2019 15:08
Ми перейшли з Гаврилівської школи, я задоволена. Про побори чую вперше.Навчаються двоє дітей 4 та 7 клас. Діти потрапили до школи здавши іспити.
6 Дмитро 28-07-2019 17:15
Дуже вражає, коли завуч - вчитель з математики (Зоя Тимофіівна)відмовляє дітей здавати ЗНО з математики, мотивуючи тим, що він не здасть даний іспит. Якщо даний предмет потрібний для вступу... Змушені були займатись у репетитора. На мою думку, вчителі, які не мотивують, не вміють викладати і не допомагають учням у здобутті необхідних навичок, мають працювати у іншіх сферах тільки не сфері освіти. Принизлеве ставлення даного вчителя до учнів вражає!
7 Таня Горбань Татарнікова 06-01-2020 19:02
Скажіть будь ласка як мені можна зайти на вашій сайт я навчалася в школі інтернат з 1978 по 1985р перша вчителька Катерина Михайлівна вихователька Жук Ніоніла Андріївна можливо є яка інформація