studiarium

Бучанська спеціалізована школа № 5 I-III ст. з поглибленим вивченням іноземних мов

Бучанська спеціалізована школа № 5 I-III ст. з поглибленим вивченням іноземних мов
Боротьба з корупцiєю
7
Стан аудиторій
18
Матеріально-технічна база
19
Кваліфікація викладачів
22
Якість підготовки
24

Спеціалізована школа I-III ступенів у м. Буча Київської області. Є комунальним закладом, що підпорядкований Бучанській міській раді Київської області1. Наразі у школі навчаються діти, які мають лінгвістичні здібності. Серед іноземних мов, що викладаються у школі, є англійська, російська, німецька, французьська, італійська, китайська.

Директором школи з 1991 року є Наконечний Михайло Петрович.

Контакти

Адреса: 08292, Україна, Київська область, м.Буча, Вокзальна, 1042.

Телефон: (04597) 48-674.

e-mail: nmp50@mail.ru

Сайт: inter-logos.org

Адміністрація Бучанської школи № 5

Директор школи з 1991 року Наконечний Михайло Петрович, Заслужений вчитель України, Відмінник освіти України, Вчитель-методист. Нагороджений Орденом за заслуги ІІІ ступеня, Знаком “Василя Сухомлинського”, Орденом Святого Миколая Чудотворця3.

Куратор ЗНЗ Печенюк Руслан Володимирович.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Максимук Зоя Тимофіївна, Відмінник освіти України, Спеціаліст вищої категорії, Вчитель методист. Нагороджена Знаком “Василя Сухомлинського”.

Історія Бучанської школи № 5

Школу було засновано у 1960 році як Загальноосвітню школу-інтернат, у цьому статусі вона проіснувала до 1979 року. Надалі, 10 років (до 1989 року) школа носила назву Загальноосвітня восьмирічна школа-інтернат для дітей-сиріт. З 1989 до 2002 - Загальноосвітня школа-інтернат для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, з поглибленим вивченням трудового навчання. З 2002 по 2009 — Спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки, з поглибленим вивченням іноземних мов. У 2009 році перейшла до властності Київської обласної ради та отримала сучасну назву “Бучанська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов”1.

У грудні 2012 року школа перейшла на баланс Бучанської міської ради4. Чиновники обґрунтували таке рішення тим, що у області немає коштів на утримання закладу, а також тим, що наразі у інтернаті знаходиться лише 10 дітей-сиріт, а інші учні із благополучних сімей, отже школа з того часу вже перестала їх приймати на навчання. Голова міськради Анатолій Федорук пообіцяв подвоїти фінансування за рахунок місцевих джерел, побудувати великий стадіон із штучним покриттям на місці теплиць школи і приєднати приміщення колишнього будинку культури по вул. Дмитрова до майнового комплексу школи5. Але батьки учнів та адміністрація закладу на чолі із директором тоді побоювались, що школа перестане бути спеціалізованою, а також втратить, значну територію (парк та деякі будівлі, що належать школі). Чиновники поспішили запевнити місцеву громадськість, що нічого цього не станеться, а територія, яка ще раніше була відчуджена для створення скверу Шевченка, потрібна для того, аби ще більше прикрасити місто.

Але вже у грудні 2013 року розгорівся скандал на місцевому рівні, нібито вчителі вимагають від батьків по 100 гривень щомісяця у вигляді благодійних внесків6. Журналіст, який не підписався під своїм матеріалом, звинувачував адміністрацію школи у тому, що вони акумулють у себе майже по мільйону гривень. Також було надано відеоматеріали, які були відзняті прихованою камерою. Але у коментарях до даного матеріалу дописувачі, які представляються батьками дітей, які там навчаються, обґрунтовують думку, що даний матеріал було замовлено з метою, аби усунути від управління школою теперішню її адміністрацію.

Наступним нападом на школу (за деякими даними - тих же осіб, які організували і попередній) став матеріал про “Дошку ганьби”. Сталося це на початку 2014 року. Як і попереднього року, батьки знову стали на захист директора, звертаючись за підтримкою та проханням захистити школу від нападків, до місцевого управління освіти, адміністрації міста і навіть до міністерства освіти7.

Станом на 2014 рік школа укомплектована комп'ютерами (понад 80 одиниць), підключеними до інтернету. У школі є бібліотека, тренажерний зал, спортивний комплекс, стадіон із штучним покриттям. При школі також діє Храм Успіння, на базі якого створено духовний православний центр “Агнець”8 та проводяться недільні заняття.

Гуртки Бучанської школи № 5

Станом на 2010 рік у школі діяли наступні гуртки:

  • школа юного тенісиста;
  • естетичний комплекс “Дивосвіт”;
  • гурток театрального мистецтва;
  • гурток образотворчого мистецтва;
  • гурток дизайну1;
  • створено шкільний телеканал ШіК

Відгуки про "Бучанська спеціалізована школа № 5 I-III ст. з поглибленим вивченням іноземних мов" RSS

1 Олексій 29-05-2016 11:38

Класи переповнені, кількість учнів у класі в різний час доходила до 42. Дочка закінчила 4 клас. Успішно склала ДПА, хоча декого з класу відрахували - адже в школі діє рейтингова система.

2 Ірино 10-04-2018 12:22

Погоджуюсь із дописувачем - школа переповнена, у класі під 40 дітей, вчитель фізично не може охопити всіх, а тому якість навчання на нулі. До того ж, не дивлячись на конкурс, десь відсотків 10 дітей, яких приймають за плату, домовленістю та дзвінком, а це діти проблемні, потребують уваги, не готові до школи ані інтелектуально ані психічно. Тож вся увага вчителя їм. Побори найбільші не тільки у Київській області, а навіть більше ніж у Києві здають по школах. При цьому відношення до батьків у директора - як до слизнів. Тут не школа для дітей, тут діти і батьки для школи, а як якісь питання чи що не так - то "ми вас не тримаємо". Розчарування велике... Мали надію на сильну школу, а отримали переповнені класи, через що якість навчання не відповідає заявленим результатам. У школи високі ЗНО та вступи? А подивіться скільки йдуть до 1 класу - мінімум 90 дітей (з 3-х класів, а зараз вже по 5-6 класів по 40 людей), а на випуску стоїть 20 випускників. Тому що батьки і діти біжать із цієї школи з роками. Директор та його завучки "старої школи", відстали від часу, нічого не хочуть змінювати у підходах до дітей, вчителів підбирають та утримують таких же. Директору давно пора на пенсію, обрати директора за конкурсом із енергією до позитивних змін та програмою розвитку школи - можливо щось зміниться.

3 Ірина 10-04-2018 12:39

Але директор депутат та у друзях з мером, тож сидить у цій школі все своє життя і вважає своєю власністю. А коли виборча посада перестає сприйматись як те, що можуть забрати через невиконання обов'язків, то і відношення інше. По Україні директори пишуть запити на РУО, отримають фінансування, ремонтують, закуповують обладнання, але вже відмовляються від поборів. Тут же директору простіше збити гроші і не своїми руцями, а через батьківські комітети, яким огидно цим займатись, але мовчать, бо діти... А на зібрані гроші що робиться? Два місяці як почали вивішувати фінансові звіти на сайті школи https://www.inter-logos.org/index.php?newsid=1692 І це смішно, бо звіт за 16 тис. гривень на потреби адміністрації (печатки та бухгалтерські програми), адже з кожного з батьків здається по 150 грн, порахуйте, у школі 1000 учнів. Це 150 000 грн. Множимо на 10 місяців (а не 9 як в інших школах здають, тут 10 місяців потрібно) - отримуємо 1 млн 500 тис. грн на рік здають батьки адміністрації школи. Куди йдуть ті кошти? Питань би і не було, хапайте скільки завгодно, якби був рівень навчання гідний, ставлення до дітей та батьків із шаною. Але не має того. не має... розчарування.

4 Ірина 10-04-2018 12:40

А,то ви видаяєте відгуки. Тоді доведеться написати всюди де завгодно, дякую, адміністрація :)

5 Оля 15-04-2019 15:08

Ми перейшли з Гаврилівської школи, я задоволена. Про побори чую вперше.Навчаються двоє дітей 4 та 7 клас. Діти потрапили до школи здавши іспити.

6 Дмитро 28-07-2019 17:15

Дуже вражає, коли завуч - вчитель з математики (Зоя Тимофіівна)відмовляє дітей здавати ЗНО з математики, мотивуючи тим, що він не здасть даний іспит. Якщо даний предмет потрібний для вступу... Змушені були займатись у репетитора. На мою думку, вчителі, які не мотивують, не вміють викладати і не допомагають учням у здобутті необхідних навичок, мають працювати у іншіх сферах тільки не сфері освіти. Принизлеве ставлення даного вчителя до учнів вражає!

7 Таня Горбань Татарнікова 06-01-2020 19:02

Скажіть будь ласка як мені можна зайти на вашій сайт я навчалася в школі інтернат з 1978 по 1985р перша вчителька Катерина Михайлівна вихователька Жук Ніоніла Андріївна можливо є яка інформація

Залиште власний відгук!

Коментарі від гостей сайту публікуються лише після премодерації. Якщо хочете, щоб Ваші коментарі одразу з'являлись на сайті, увійдіть.

Вы можете войти под своим логином или зарегистрироваться на сайте.

(обязательно)