studiarium

Рада Європи надала шкільні підручники з демократії для України

6390Борзак Олексій

Рада Європи в рамках проекту «Освіта, демократичне громадянство і права людини» презентувала Міністерству освіти України підручники із розробками уроків по демократичному громадянству, методичні посібники для вчителів, а також теоретичні джерела з демократичного управління для директорів шкіл.

Пробний тираж склав 1000 примірників, а надалі передбачається розвиток проекту. читати...

Учителям України збільшать зарплату?

6040Борзак Олексій

Під час звітування Уряду про сто днів його роботи, Прем’єр-Міністр України Микола Азаров повідомив відносно планів збільшення заробітної плати працівникам бюджетної сфери, зокрема і вчителям. 

За його словами, вони отримують надбавку у розмірі 20% від окладу, а з 1 червня їм також виплачують 100% відпускних. читати...

У Табачника вирішили перевірити тести з англійської мови

5430Борзак Олексій

Міністерство освіти і науки України створило робочу групу з аналізу матеріалів зовнішнього незалежного тестування з іноземних мов для встановлення їх відповідності змісту і вимогам діючих навчальних програм загальноосвітніх навчальних закладів. 

Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті Міносвіти. читати...

В Америці не вистачає фахівців

6610Борзак Олексій

Робочих місць, де потрібна хоча б дворічна ступінь молодшого спеціаліста, у 2018 буде на три мільйони більше ніж кількість працівників з необхідним освітнім рівнем. 

Так говориться в рапорті Центру з питань освіти і трудових ресурсів Університету Джорджтауна. читати...

Мексика закриває школи через боротьбу з наркоторговцями

5310Борзак Олексій

Влада західного мексиканського штату Наяріт вирішила відправити школярів на літні канікули на три тижні раніше звичайного часу. 

Своїм рішенням влада намагається забрати школярів з вулиць, щоб уникнути дитячих жертв під час масштабної операції збройних сил країни проти наркокартелів. читати...

Школярі та студенти Києва зможуть безкоштовно ходити в музеї

6730Борзак Олексій

Учні шкіл, ліцеїв, гімназій, ПТУ, а також студенти вищих навчальних закладів Києва зможуть безкоштовно відвідувати музеї під час літніх канікул.

Відповідно до рішення Київради учні шкіл та студенти раз на тиждень можуть безкоштовно відвідувати комунальні музеї і театри. читати...

ЄДІ з математики

5720Борзак Олексій

15 червня Федеральний центр тестування повідомив про результати проведення ЄДІ з математики. 157 осіб змогли набрати 100 максимально можливих балів, чим, доречі, викликали деякі підозри у Рособрнадзора. 

ЄДІ з математики та російської мови - є обов'язковими предметами і від їх результатів залежить отримання атестата. У цьому році трохи більше 5% випускників не змогли набрати 21 бал - мінімальну кількість балів, установлену Комісією з шкалювання, яка повинна свідчити про засвоєння випускником шкільного курсу з математики. читати...

Нові стандарти освіти для Америки

6250Борзак Олексій

2 червню 2010 у Сполучених Штатах було прийнято нові освітні стандарти, які визначають обов'язковий рівень знань з англійської мови та математики для учнів початкових класів та середньої школи. 

Їх розробка була ініційована владою штатів і керівниками державних шкіл ще рік тому. читати...

Наказ про шкільних стукачів

5930Борзак Олексій

Зместитель Главы КГГА Виталий ЖуравскийІсторія, про яку буде розказано нижче, стала загальновідомою тільки завдяки схильності українських чиновників до зайвої обережності. Але про все по порядку. 22 квітня 2010 Управління освіти Святошинської районної київської адміністрації видало дуже цікавий наказ. 

Суть його полягала в тому, щоб призначити спеціальних людей як в самому управлінні, так і в кожній школі, які б у чітко встановлені терміни надавали «інформаційно-аналітичні матеріали» про проведення різних громадських і культурних заходів. читати...

Останні ЄДІ

6030Борзак Олексій

У вівторок 15 червня - останній день проведення основної хвилі ЄДІ в Росії.

Випускникам, які з поважних причин не змогли бути присутніми в основні дні надається можливість пройти тестування з іноземних мов, суспільствознавства, біології, фізики - 17 червня; географію, хімію, літературу, історію, інформатику та оінформаціонно-комунікаційні технології можна доздати 18 червня; російську мову - 19 червня; математику - 21 червня. читати...